28 March 2020
کد مطلب: 336

کنفرانس اطلاع رسانی نماد قرن انجام شد

کنفرانس اطلاع رسانی نماد قرن پس از بسته شدن به دلیل نوسانات بالای 50 درصد برگزار شد.

کنفرانس اطلاع رسانی نماد قرن انجام شد

عرضه اولیه قرن که به دلیل نوسانات بالای 50 درصد (افزایشی)  متوقف شده بود کنفرانس اطلاع رسانی خود را انجام داد و به احتمال زیاد یکشنبه این نماد دوباره معاملات خود را آغاز کند.

متن شفاف سازی:

احتراما پیرو نامه ۶۱۷۲۰۶ مورخ ۱۳۸۹/ ۰۱ / ۰۵ و به استناد ماده ۱۷ مکرر ۱ دستورالعمل اجرایی نحوه انجام معاملات در بورس اوراق بهادار تهران و افزایش بیش از ۵۰ درصدی قیمت سهام شرکت پدیده شیمی قرن و ضرورت برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی، پاسخ به سوالات مطروحه در سامانه تدان به شرح زیر به اطلاع عموم سهامداران گرامی و فعالین محترم بازار سرمایه می رسد.

1. با توجه به شیوع جهانی ویروس کرونا و مشکلاتی که می تواند در زنجیره ی تامین بعضی صنایع به وجود آورد آیا در کوتاه مدت، ریسکی برای تهیه ی مواد اولیه ی شرکت پدیده شیمی قرن و یا شرکت پدیده شیمی جم وجود دارد؟ با توجه به این که ۲۵٪ از مواد اولیه ی شرکت به صورت واردانی می باشد (از کشورهای امارات، آلمان، ترکیه، چین و …) آیا مشکلاتی در خصوص لجیستیک و حمل این مواد در کوتاه مدت متصور هستید؟ در صورت پاسخ مثبت، لطفا نام مواد اولیه و کشور مورد نظر را ذکر کنید.

– باتوجه به مدیریت زنجیره تامین توسط شرکت که در شرایط خاص تحریم های بین المللی نیز توانسته است بدون وقفه به تولید محصولات مبادرت نماید، مدیریت شرکت در کوتاه مدت ریسک با اهمیتی جهت تولید محصولات اکتیو متصور نمی باشد.


2. با توجه به نیاز جامعه به مواد ضد عفونی کننده برای پیش گیری از بیماری کرونا و اقدامات شرکت در این خصوص، لطفا بفرمائید ظرفیت خط تولید مواد ضدعفونی کننده به تفکیک چقدر است و برآوردتان از میزان تولید تا پایان خرداد ماه چه میزان می باشد؟ در حال حاضر تا چند درصد ظرفیت این خطوط مورد بهره برداری قرار می گیرد؟ آیا این خطوط به طور مجزا آماده به کار شده اند یا از ظرفیت تولید سایر محصولات استفاده می کنند؟

– شرکت پدیده شیمی قرن از ظرفیت های مناسب تولید کلیه محصولات شوینده و بهداشتی برخوردار بوده و با توجه به اینکه عمدتا خطوط تولید محصولات مزبور مشترک است، نیازی به تجهیز خطوط جدید نمی باشد. تولید محصولات مزبور تا پایان خرداد ماه به عواملی از جمله تامين الكل و تقاضای بازار وابسته است که اطلاعات مربوط به تولید محصولات در گزارشات فعالیت ماهانه به اطلاع سهامداران محترم خواهد رسید.


3. آیا ریسکی از جهت تامین مواد اولیه (الكل) برای محصولات ضدعفونی کننده وجود دارد؟ میزان سهمیه بندی الكل به چه صورت است؟ میزان سهمیه اختصاص داده شده به شرکت چقدر می باشد؟

– علیرغم وجود چالش های موجود در تامین الکل، شرکت تمام تلاش خود را جهت تامین مواد اولیه مورد نیاز تولید محصولات ضد عفونی کننده برند اکتیو به کار گرفته است تا پاسخگوی نیاز و موجب اطمینان خاطر هموطنان در تولید محصولات با کیفیت ضد عفونی کننده باشد. در حال حاضر سهميه الكل مقرر روزانه ستاد مبارزه با کرونا و انجمن صنایع شوینده، آرایشی و بهداشتی به شرکت حدود ۸۰۰۰ لیتر می باشد که متناسب با تولید و فرش محصولات مربوطه به شرکت تخصیص داده می شود.


4. برآورد نان از سرانه مصرف شوینده (بر حسب کیلوگرم بر نفر) در سال ۹۸ چقدر می باشد؟ برای سال ۹۹، چه عددی پیش بینی می کنید؟

– بر اساس اطلاعات در دسترس مصرف سرانه انواع مواد شوینده، آرایشی و بهداشتی در سال ۹۸ بین ۱۵ تا ۱۸ کیلو گرم برآورد می گردد. با توجه به شرایط موجود انتظار رشد بیشتری وجود دارد اما با توجه به نبود اطلاعات کافی در زمینه مصرف کل جامعه هدف نمیتوان برآورد دقیقی از تغییرات آن در سال ۹۹ ارائه داد.


عضویت در کانال تلگرام [iponewsir@]

دریافت آخرین اخبار، تاریخ عرضه های اولیه
میزان سود و...